Jdi na obsah Jdi na menu
 


Občanské sdružení První společnost za práva koček vzniklo v souvislosti s neustále se zvyšujícím počtem opuštěných, hladem a nemocemi strádajících koček, dysfunkcí státní správy, která místo budování útulků řeší tuto problematiku represí a také v praxi těžko vymahatelným postihem osob, které kočky týrají.

Společnost byla registrována 4. května 2001. Společnost je celonárodní, nepolitická, nenáboženská a osvětová organizace usilující o zvýšení etického vztahu lidí ke kočkám a sdružující osoby sympatizující s jejím posláním, myšlenkami a cíly.

Společnost aktuálně sdružuje členské základny a depozita pro péči o opuštěné kočky, např. v Praze, Mostu, Valašském Meziříčí, Bukovanech u Kyjova, Příboru, Hodoníně, Brně, Znojmu, Vimperku, Lázu a dalších městech.

Posláním Společnosti je především osvěta vedoucí ke zvýšení odpovědnosti a péče nejširší veřejnosti o kočky. Cílem Společnosti je zejména posílení preventivních a legislativních opatření za účelem zamezení jejich týrání, nekontrolovatelného množení a tím i strádání zvýšeného počtu kočičí populace a ukrutností na kočkách páchaných.

http://www.kockaapravo.cz/

Obrazek